U14K: Brązowy medal dla MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz!

13.06.2016

Odsłon: 2429

Rafał Bejtka

Od środy do niedzieli w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywane były spotkania w ramach Turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek (U-14 K)! Po niedzielnym zwycięstwie MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz nad MKS Tęczą Leszno 40:39, podopieczne Adama Ziemińskiego, Krzysztofa Janika i Radosława Janika wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski!

Mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego w fazie grupowej przegrały z MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołowem Podlaskim 44:53, następnie pokonały UKS Siódemkę Sopot 57:52 oraz MOSiR Bochnię 40:29 i tym samym znalazły się w najlepszej czwórce turnieju! W półfinale koszykarki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz mierzyły się z MKS MOS Deichmann Ślęzą Wrocław, która jak się później okazało wywalczyła mistrzowski tytuł. Zawodniczki Adama Ziemińskiego uległy wrocławiankom 31:49 i o brązowe medale walczyły z zespołem z Leszna. Przypomnijmy, że te drużyny zmierzyły się w Turnieju półfinałowym w Bydgoszczy i wtedy MKS Tęcza zwyciężyła 63:51. Tym razem po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsze były bydgoszczanki, które wygrały 40:39!

Najlepszą zawodniczką bydgoskiego zespołu wybrano Barbarę Niemiec, natomiast do pierwszej piątki turnieju nominowano Roksanę Sobiech!

Mecz o 1. miejsce
MKK SOKOŁÓW S.A. OSiR Sokołów Podlaski - MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław - 30:32