U14M: Piąte miejsce dla MKS Novum Bydgoszcz!

19.06.2016

Odsłon: 2704

Rafał Bejtka

MKS Novum Bydgoszcz zajął piąte miejsce w Turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodzików (U-14 M) w Białymstoku! Zawodnicy Macieja Kulczyka i Łukasza Ignasiaka w sobotnim pojedynku wysoko pokonali miejscowe PKK Żubry - 93:57!

Najlepszy zespół województwa kujawsko-pomorskiego w fazie grupowej w pierwszym spotkaniu przegrał z UKS Siódemką Trefl Sopot 79:94. Drugiego dnia bydgoszczanie wygrali z UKS Regisem Wieliczką 67:55 i nadal byli w grze o miejsce w najlepszej czwórce turnieju. Niestety w piątkowym spotkaniu MKS Novum Bydgoszcz po walce przegrał z Exact Systems Śląskiem Wrocław 68:77. Tym samym zawodnicy prowadzeni przez Macieja Kulczyka uplasowali się na trzeciej pozycji w grupie, co pozwoliło im na walkę o piątą lokatę w kraju. W sobotnim pojedynku zawodnicy z Bydgoszczy tylko w pierwszej kwarcie pozwolili miejscowym PKK Żubrom Białystok na wyrównaną walkę. W kolejnych dwóch kwartach zawodnicy MKS Novum skuteczniej powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 93:57!

Do pierwszej piątki turnieju z bydgoskiej drużyny nominowano Jakuba Ulczyńskiego!