Polski Cukier wciąż niepokonany!

26.10.2016

Odsłon: 1632

Damian Maniecki

Ekipa Polskiego Cukru Toruń zwyciężyła w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em 65:59 i awansowała na fotel lidera Polskiej Ligi Koszykówki.

Gospodarze spotkania mierzą w tym sezonie wysoko. Drażen Anzulović i władze klubu zbudowały w tym sezonie silną ekipę z wysokimi ambicjami. Pokazały to pierwsze mecze, po których mogli pochwalić się bilansem 3-0. Jednak pierwsza porażka nadeszła w spotkaniu z „Twardymi Piernikami”.

W pierwszej połowie spotkania MKS nie pozwalał gościom wyjść na prowadzenie. Były momenty, w których prowadzenie drużyny Drażena Anzulovicia osiągało w tej części spotkania przewagę 7-punktową w pierwszej kwarcie oraz 6-punktową w drugiej. W tych chwilach koszykarze z grodu Kopernika nie pozwalali rywalom „odskoczyć”. Odpowiadali zmniejszając stratę. W drugiej połowie to już goście prezentowali lepszą i skuteczniejsza koszykówkę. Już na samym początku trzeciej kwarty w pierwszej akcji Łukasz Wiśniewski trafił za trzy punkty. Jednak mecz ciągl był zacięty i wskazanie zwycięskiej ekipy nie było łatwym zadaniem, aż do czwartej kwarty.

W ostatniej części Polski Cukier zaczął stopniowo powiększać przewagę i kontrolować spotkanie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dziesięć punktów przewagi po toruńskiej stronie wydawało się już nie do odrobienia. Ostatecznie „Pierniki” cieszyły się z wygranej różnicą sześciu punktów.

Po stronie toruńskiej najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał amerykański rozgrywający – Obie Trotter. Debiutujący w polskiej lidze koszykarz rzucił w spotkaniu 15 punktów. Wspaniały początek kampanii kontynuuje przybyły z Włocławka Bartosz Diduszko, po raz kolejny nie schodząc poniżej dwucyfrowej zdobyczy punktowej w spotkaniu. Tym razem zapisał przy swoim nazwisku 11 punktów. Na uwagę zasługuje również dobra defensywa gości spotkania, bowiem pozwolili Dąbrowie Górniczej na skuteczność z gry na poziomie zaledwie 32.1%