19.11.2016

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3058

Piotr Złotowski

50:69- takim wynikiem zakończył się dla kadry naszego województwa pojedynek z młodymi koszykarzami z Mazowsza na początek drugiego dnia półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wynik otworzył akcją 2+1 Igor Bladoszewski, ale bardzo szybko do głosu doszli rywale, zdobywając 10 punktów z rzędu od stanu 3-5. Na początku drugiej kwarty Mazowsze podwyższyło nawet przewagę do 13 oczek, ale naszym zawodnikom udało się jeszcze złapać kontakt dzięki dostawaniu się na linię osobistych(17 prób za 1 do przerwy przy zaledwie 4 naszych przeciwników). Jednocześnie jednak ekipa trenerów Macieja Łabusia  i Macieja Żywiczki była kąsana przez własne błędy i łatwe punkty z kontry reprezentacji Mazowieckiego(19-6 po dwóch odsłonach w punktach po stratach). W trzeciej części gry na parkiecie dominowali Antoni Michalski oraz Alan Wilkowski, pozwalając nowym liderom grupy B tego turnieju na uzyskanie bezpiecznej, 20-punktowej zaliczki, którą spokojnie dowieźli do końcowego gwizdka. Nasza reprezentacja skończyła mecz z bardzo słabą skutecznością 27% z gry, trafiła też tylko 1 rzut z dystansu po 7 takich udanych próbach wczoraj.

Najskuteczniejsi w drużynie Kujawsko- Pomorskiego byli Wit Szymański(12 punktów) oraz Mikołaj Wojciechowski i Damian Krużyński(po 10). Jeszcze dziś o godzinie 17 kolejny mecz z zespołem z województwa Podlaskiego, którego stawką będzie drugie miejsce w grupie i przynajmniej teoretycznie łatwiejszy rywal w jutrzejszym meczu o awans do turnieju finałowego.