20.11.2016

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3859

Piotr Złotowski

Wygraną 65:61 z ekipą gospodarzy z województwa Pomorskiego nasza reprezentacja zakończyła udział w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, tym samym zapewniając sobie awans do turnieju finałowego.

Kujawsko- Pomorskie objęło szybkie prowadzenie 6:0 na samym początku meczu, ale tak naprawdę w żadnym momencie pierwszej kwarty nasi chłopcy nie byli w stanie odjechać przeciwnikom na więcej niż dwa posiadania- najwyższa przewaga 8 punktów utrzymała się tylko przez chwilę. Przez pierwsze pięć minut drugiej odsłony gospodarze zdołali wyrównać stan meczu na 25:25, by do końca pierwszej połowy prowadzić walkę cios za cios i schodzić do szatni z dwupunktowym prowadzeniem. Sytuacja utrzymywała się przez niemal całą trzecią część gry, dopiero ostatnie 100 sekund nasza drużyna wygrała 6-1(4 punkty Michała Szabelskiego w tym fragmencie) i ponownie objęła nieco wyższe prowadzenie. W ostatnich 10 minutach przeciwnicy nie zdołali przełamać zespołu trenerów Łabusia oraz Żywiczki i właściwie już 39 sekund przed końcem, po niecelnej trójce Bartosza Olechnowicza i zbiórce w obronie naszych mecz był rozstrzygnięty.

Najskuteczniejsi w naszych szeregach byli Wit Szymański(18 punktów), Szabelski(16) oraz Dawid Bykowski(10). Szymański zakończył turniej ze średnią 17 oczek na mecz, co w momencie pisania tego podsumowania, gdy jeszcze trwał finał, daje mu 5 miejsce wśród najlepszych strzelców obu półfinałów i drugie(za Aleksandrem Wiśniewskim z Wielkopolski) wśród najlepiej punktujących w Człuchowie.