Noteć niestety bez awansu

29.01.2017

Odsłon: 2024

Piotr Złotowski

Noteć Inowrocław na ćwierćfinałach zakończyła swój udział w Mistrzostwach Polski mężczyzn do lat 20. TKM Włocławek oczywiście awans do półfinałów miał już zapewniony.

Mecz ze Śląskiem Wrocław rozpoczął się dla zespołu z Inowrocławia nie najgorzej, bo co prawda gracze Jacka Stajszczaka przegrywali 5:9 po nieco ponad 3 minutach, ale gdy minęło drugie tyle czasu, objęli oni prowadzenie sięgające 7 oczek, a pierwszą odsłonę zakończyli z rezultatem 23:19. Druga kwarta również zaczęła się obiecująco(nawet 10 punktów różnicy na korzyść gospodarzy turnieju), ale od stanu 34:24 to goście zdobyli 21 punktów bez odpowiedzi rywali. W 24 minucie gry było już 61:46 i dopiero wtedy Śląsk przycisnął, wygrywając kolejne 7 minut 19:5 i było już po meczu. W garbage time Noteć była jeszcze w stanie dawać oznaki życia i sprawić, że wynik końcowy 83:97 nie wygląda aż tak przerażająco. Prawie 93% całej zdobyczy inowrocławian to dzieła kwartetu Damian Szczepanik(23)- Norbert Jaśtak(22)- Krystian Rosiński(22)- Piotr Dobrzyński(10).

Z kolei TKM spotkanie z najsłabszym w grupie Gimbasketem Wrocław zaczął słabo, nie prowadząc ani przez moment w pierwszej kwarcie i kończąc ją z wynikiem 6:15. W drugiej odsłonie udało się jednak szybko odrobić w zasadzie całą stratę i nawet kilkukrotnie wyjść na nieznaczne prowadzenie, ale ostatecznie do szatni obie ekipy udawały się przy remisie. Potyczkę rozstrzygnęła trzecia część gry- pierwsze 7 minut drugiej połowy włocławianie wygrali 18:5. Później co prawda przewaga nieco stopniała, ale tylko po to, by wrócić do poziomu kilkunastu punktów na starcie ostatnich 10 minut. Wrocławianie jeszcze raz zbliżyli się na dwa posiadania różnicy, ale ostateczny rezultat to 65:53. Najlepsi w TKM Bartosz Matusiak(19 punktów), Rafał Komenda(11) i Michał Kłódkowski(9).

TKM za dwa tygodnie czeka kolejna runda rozgrywek, natomiast Noteci na pocieszenie pozostaje duet Szczepanik- Jaśtak w Top 5 najskuteczniejszych graczy w ćwierćfinałach, w którym znalazł się też Matusiak z Włocławka- król celnych rzutów za trzy w tej fazie(15 w 3 meczach).