Basket 25 siódmą drużyną w kraju!

18.02.2017

Odsłon: 2749

KG

Koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz pokonały w meczu o siódme miejsce turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek starszych Huragan Wołomin 63:60!

Podopieczne Pawła Wnukiewicza i Jarosława Pasiecznego nie były faworytem tej konfrontacji. W półfinałowym turnieju lepsze były koszykarki Huragana. Bydgoszczanki udanie zatem się zrewanżowały i triumfowały w tym ważniejszym spotkaniu.

Potyczkę lepiej rozpoczęły zawodniczki Huragana, które prowadziły 6:0. Bydgoszczanki systematycznie zaczęły odrabiać straty i pod koniec pierwszej kwarty po trafieniu Klaudii Niedźwiedzkiej wyszły na prowadzenie.
Od momentu, w którym na tablicy widniał rezultat 17:16 dla podopiecznych Pawła Wnukiewicza, Huragan zdobył kolejne 8 oczek, na które Artego odpowiedziało serią 10 punktów z rzędu i do przerwy prowadziło 27:26.
Na początku trzeciej odsłony przewaga naszych reprezentantek wzrosła do 7 punktów po trafieniach Pauliny Kuczyńskiej, Doroty Rybczyńskiej i Katarzyny Kocaj.
Na początku ostatnich 10 minut Huragan nie był w stanie złapać bezpośredniego kontaktu i w połowie tej części gry przegrywał już 11 punktami. Niestety, bydgoszczanki znaczą część tej przewagi roztrwoniły. W ostatnich dwóch minutach Karolina Poboży oraz Kinga Leder zmniejszyły straty do dwóch "oczek". Na 3 sekundy przed końcem Wiktoria Suwik trafiła jeden z dwóch rzutów wolnych i przypieczętowała zwycięstwo swojej drużyny.
Najlepsze w zespole z Bydgoszczy były Paulina Kuczyńska (24 punkty, 5 zbiórek, 5 asyst), Katarzyna Kocaj (15 punktów, 11 zbiórek) i Klaudia Niedźwiedzka (13 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst, 6 przechwytów).