26.02.2017

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3634

Piotr Złotowski

Już jutro kadra województwa Kujawsko- Pomorskiego pod wodzą trenerów Macieja Łabusia i Macieja Żywiczki rozpoczyna walkę o medale w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbywać się będzie w Hali Solne Miasto w Wieliczce.

Przypominamy, że do drużyny na 5-dniowe rozgrywki powołanych zostało 8 graczy TKM-u Włocławek:

Dawid Bykowski(PF, 185 cm, w półfinale śr. 12.0 pkt na mecz w nieco ponad 22 minuty na przy skuteczności 42% z gry, do tego 7.8 zbiórki i 1.3 asysty)

Oliwier Bednarek(C, 193 cm, w półfinale śr. 6.0 pkt na mecz w nieco ponad 21 minut na skuteczności 47.8% z gry, do tego 6.5 zbiórki i 0.5 asysty)

Igor Bladoszewski(SG, 180 cm, w półfinale śr. 7.8 pkt na mecz w prawie 19 minut na skuteczności 40.7% z gry, do tego 3.3 zbiórki i 1.3 asysty)

Wiktor Łukasik(PG/SG, 165 cm, w półfinale śr. 3.8 pkt na mecz w ponad 19 minut na skuteczności 46.2% z gry, do tego 2.5 zbiórki i 0.8 asysty)

Michał Szabelski(PG/SG, 175 cm, w półfinale śr. 14.0 pkt na mecz w prawie 22 minuty na skuteczności 38.9% z gry, do tego 2 zbiórki i 1.7 asysty)

Maciej Włudarski(SF/PF, 170 cm, w półfinale śr. 2.0 pkt na mecz w prawie 16 minut na skuteczności 33.3% z gry, do tego 2.8 zbiórki i 1.5 asysty)

Jakub Andrzejewski(PG/SG, 161 cm, w półfinale śr. 1.3 pkt na mecz w prawie 10 minut na skuteczności 11.1% z gry, do tego 0.7 zbiórki i 0.7 asysty)

Maciej Wojciechowski(SF, 177 cm, w półfinale nie grał, zastąpił w kadrze Dmitrija Zhaludoka)

Skład uzupełnia duet z Kasprowicza Inowrocław:

Wit Szymański(SG/SF, 180 cm, w półfinale śr. 17.0 pkt na mecz w 21,5 minuty na skuteczności 40% z gry, do tego 6.5 zbiórki i 1.8 asysty)

Mikołaj Wojciechowski(PF, 178 cm, w półfinale śr. 5.0 pkt na mecz w 15,5 minuty na skuteczności 75% z gry, do tego 2.3 zbiórki i 0.3 asysty)

a także:

Dominik Grochowski z Astorii Bydgoszcz(PF, 185 cm, w półfinale śr. 2.5 pkt na mecz w nieco ponad 16 minut na skuteczności 33.3% z gry, do tego 2.8 zbiórki i 0.3 asysty)

Damian Krużyński ze Zrywu Toruń(PG/SG, 170 cm, w półfinale śr. 5.8 pkt na mecz w ponad 11 minut na skuteczności 33.3% z gry, do tego 3.5 zbiórki i 0.3 asysty)

Dawid Damski z Novum Bydgoszcz(C, 187 cm, w półfinale śr. 0.3 pkt na mecz w prawie 10,5 minuty, nie trafiając żadnego rzutu z gry, do tego 3 zbiórki i 0.8 asysty).

Nasza drużyna zacznie turniej od meczu z drugim w półfinale północnym województwem Mazowieckim(poniedziałek 13:30), z którym przegrała już w tym sezonie 50:69, a 22 oczka zdobył Alan Wilkowski. We wtorek o tej samej porze przeciwnikiem naszych będzie ekipa z Łódzkiego, która awansowała z rozgrywek południowych z bilansem 2-2. Z kolei w środę o 18:30 podopiecznych trenerów Łabusia i Żywiczki czeka starcie z drużyną ze Śląska, która grając półfinał u siebie pokonywała rywali średnią różnicą prawie 88 punktów. Naszych reprezentantów czeka więc niełatwe zadanie, ale mamy nadzieję, że będą w stanie zająć w tej grupie jedno z dwóch czołowych miejsc i znajdą się w najlepszej czwórce kadr wojewódzkich w kraju, tak, jak miało to miejsce w trzech z czterech ostatnich sezonów, gdy nasza kadra zdobywała brązowe medale. Półfinały, a także pojedynki o miejsca 5 i 7 odbędą się w czwartek, natomiast bezpośrednie starcia o medale w piątek.