Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3876

Piotr Złotowski

85:55- reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego pokonuje swoich rówieśników z Łodzi i już przed wieczornym pojedynkiem Śląsk- Mazowsze jest bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki kadr wojewódzkich w Polsce.

Nasi chłopcy nigdy nie przegrywali w tym spotkaniu różnicą większą niż jedno posiadanie i jeszcze pod koniec pierwszej połowy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, do szatni schodząc z prowadzeniem 40:33. Trzecia kwarta to prawdziwy popis podopiecznych trenerów Macieja Łabusia i Macieja Żywiczki, natomiast ostatnie 10 minut, również zdecydowanie wygrane, było już tylko formalnością. Szczególnie dobrym występem popisał się Wit Szymański, świetnie dostając się na linię rzutów osobistych i kończąc zawody z 24 punktami i 8 zbiórkami. Dzielnie wtórowali mu przede wszystkim Dawid Bykowski(17 oczek) oraz Michał Szabelski(15 punktów i 5 przechwytów).

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jutrzejszy bój z kadrą Śląska będzie bezpośrednią potyczką o pierwszą pozycję w grupie B turnieju w Wieliczce. Ten mecz zaplanowano na godzinę 18:30.