Porażka kadry województwa na koniec fazy grupowej

01.03.2017

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3355

Piotr Złotowski

57:59- Kujawsko-Pomorskie przegrywa z reprezentacją Śląska i wchodzi do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z drugiego miejsca w grupie A.

Początek spotkania to klasyczne "game of runs", ale pod koniec pierwszej odsłony zarysowała się nieznaczna przewaga podopiecznych Macieja Łabusia i Macieja Żywiczki. W całej pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała dwukrotnie, łącznie jedynie przez 31 sekund, za każdym razem po celnych próbach Mikołaja Klimontowicza, a na przerwę schodziła przy prowadzeniu 31:28. W trzeciej części gry inicjatywę zaczęli przejmować rywale naszej reprezentacji, ale całe starcie w dalszym ciągu kręciło się wokół remisu. Czwarta kwarta natomiast rozpoczęła się od powiększenia prowadzenia Śląska, po czym nastąpiła pogoń Wita Szymańskiego(22 punkty oraz 10 zbiórek) i spółki, niestety nieudana. Zabrakło wsparcia reszty zespołu, ale biorąc pod uwagę komplet zwycięstw przeciwników w tym sezonie rozgrywek wojewódzkich, można z umiarkowanym optymizmem oczekiwać na walkę w strefie medalowej w wykonaniu naszych chłopców. Jutro w półfinale przeciwnikiem będzie Wielkopolska, która również jeszcze nie przegrała, a zwycięstwa odnosi średnią różnicą ponad 40 punktów.