Energa- Artego 1:0

19.03.2017

Odsłon: 1686

Piotr Złotowski

75:67- Energa Toruń po raz trzeci w tym sezonie pokonuje Artego Bydgoszcz w derbach naszego województwa i prowadzi w serii ćwierćfinałowej Basket Ligi Kobiet 1:0.

Dopiero mniej więcej w połowie pierwszej kwarty podopieczne Algirdasa Paulauskasa po raz pierwszy odskoczyły na więcej niż jedno posiadanie, powtarzając to potem jeszcze dwukrotnie w początkowych 10 minutach, ale za każdym razem bydgoszczanki były w stanie dojść swoje rywalki. W połowie drugiej odsłony z kolei to zawodniczki Tomasza Herkta objęły prowadzenie, które wynosiło już nawet 11 oczek po celnej próbie z dystansu Martyny Koc, ale jeszcze przed długą przerwą Energa zniwelowała większość strat. Trzecia część gry toczyła się według w sumie podobnego schematu, bowiem Artego miało w pewnym momencie już 10 punktów więcej, ale znów ekipa z Grodu Kopernika zbliżyła się na 4 punkty po 30 minutach. W czwartej kwarcie torunianki szybko odrobiły pozostałą część strat i od stanu 57:58 na 8 minut przed końcem przez dłuższą chwilę rezultat oscylował wokół remisu, dopiero trójki Emilii Tłumak i Julii Adamowicz oraz skuteczna kontra Darxii Morris rozstrzygnęły spotkanie na korzyść drużyny gospodarzy. Dla Energi 23 punkty zdobyła Morris, 13 Tłumak, 12 Kelley Cain, a 11 Nicole Michael, zaś w Artego wyróżniły się Maurita Reid(18 punktów) i Bernice Mosby(16). Mecz nr 2 jutro o 18, również w Arenie Toruń.