Domino Inowrocław kończy sezon

22.03.2017

Odsłon: 1831

Piotr Złotowski

Domino Inowrocław jako pierwsza drużyna z naszego regionu kończy swój sezon. W trudnej sytuacji po dzisiejszym spotkaniu znajdują się również koszykarki MUKS Bydgoszcz.

Pojedynek w Goleniowie od początku nie układał się po myśli podopiecznych Siarheia Zhaludoka, bowiem już w pierwszej kwarcie zdarzyło się rywalom odjechać na 10 punktów przewagi, a ostatecznie po 10 minutach było 22:14. W drugiej odsłonie różnica wzrosła na moment do 15 oczek, a inowrocławianie nawet w swoich najlepszych fragmentach nie byli w stanie zbliżyć się na mniej niż dwa posiadania. W trzeciej części tego starcia, konkretnie po 28 minutach, zrobiło się 60:38 i wtedy wszystko było już rozstrzygnięte, zawody trzeba było jedynie dograć do końca. Po ostatniej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 82:61, a najlepsi w barwach Domina byli Mateusz Marciniak(18 punktów) i Marcin Majer(11), natomiast Gryfowi liderowali Marcin Zarzeczny(23), Tomasz Balcerek(21) i Maciej Adamkiewicz(14).

Bydgoszczanki także ledwie przez chwilę na początku meczu potrafiły prowadzić wyrównaną walkę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach, już po 10 minutach przegrywając 32:12. Co prawda pod koniec trzeciej kwarty udało się ekipie trenera Krzysztofa Janika dojść do rywalek na mniej niż 10 punktów, a odrabianie strat było stosunkowo skutecznie kontynuowane na starcie ostatniej części gry, ale od stanu 57:54 na niecałe 5 minut przed ostatnią syreną punktowały już niemal wyłącznie zawodniczki drużyny gospodarzy i finalnie wygrały one to spotkanie 70:56. W MUKS-ie wyróżniły się Martyna Myśków(16 punktów), Weronika Papiernik(13) i Aleksandra Szymańska(11), a w SMS-ie Natalia Ryng(17), Weronika Nowakowska(14) oraz Anna Makurat(12). Mecz nr 2 zaplanowano w Bydgoszczy w sobotę o godzinie 13:00.