Z myślą o dobrym występie w Łańcucie

16.01.2018

Odsłon: 2340

Krystian Góralski

Kadra województwa Kujawsko-Pomorskiego chłopców za trzy tygodnie rozpocznie walkę o jeden z medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Finałowy turniej zaplanowany jest w Łańcucie w dniach 7-11 lutego. Podopieczni Grzegorza Kożana oraz Jacka Stajszczaka i Arkadiusza Czyżnielewskiego poważnie traktują start w tej imprezie i na początku stycznia wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju we Wrocławiu.

Nasi zawodnicy zajęli w Krasnal Cup 2018 trzecie miejsce w rywalizacji do lat 14. Pierwszego dnia reprezentacja naszego województwa uległa czeskiej ekipie Snakes Ostrawa 53:72 i WKK Wrocław 46:55. Drugiego dnia pokonali Synthesia Pardubice 72:67 i rozgromili Aste Kain 90:49. Na koniec zmagań jeszcze wyżej pokonali UKS 7 Trefl Sopot 90:37.

W pierwszej piątce turnieju znalazł się Mikołaj Wojciechowski.

INFORMACJA O TURNIEJU

W finałowym turnieju OOM kujawsko-pomorskie zagra w jednej grupie z zespołami mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego.