Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

22.06.2018

Odsłon: 848

Krystian Góralski

Pora na zgrupowania kadry Polski

Dwie zawodniczki reprezentujące nasze kluby otrzymały powołania na zgrupowania koszykarskiej reprezentacji Polski. Są to Ewelina Śmiałek z MUKS-u WSG Supravisu Bydgoszcz i Karolina Poboży z KS Basketu 25 Bydgoszcz.

Ewelina Śmiałek znalazła się w gronie szesnastu koszykarek, które otrzymały powołanie na akcje szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet U16.
Powołania otrzymały:
1. Banucha Konstancja UKS 7 Sopot
2. Borkowska Kamila KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec/NSMS PZKosz
3. Dudek Weronika AZS AJP Gorzów Wielkopolski
4. Jędrzejczak Olga OŚ AZS Enea Poznań
5. Kluczyńska Gabriela SKS 12 Warszawa
6. Kobylińska Joanna AZS AJP Gorzów Wielkopolski
7. Kuczyńska Aleksandra AZS AJP Gorzów Wielkopolski
8. Kurach Natalia MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski
9. Kurkowiak Martyna AZS AJP Gorzów Wielkopolski
10. Myszkowska Julia KKS Pro-Basket Kutno
11. Piechowiak Weronika OŚ AZS Enea Poznań
12. Rogozińska Alicja MKS MOS Ślęza Wrocław
13. Rudenko Zuzanna MUKS Piaseczno
14. Sztąberska Marta KKS Olsztyn
15. Szymkiewicz Magdalena VBW GTK Gdynia
16. Śmiałek Ewelina MUKS Bydgoszcz
Zawodniczka MUKS-u Bydgoszcz 28 czerwca ma się stawić w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Zgrupowanie potrwa do 5 lipca, a zakończone zostanie kontrolnymi meczami z Czeszkami zaplanowanymi w dniach 6-8 lipca również w Zakopanem.
Kolejne zgrupowanie odbędzie się w dniach 12-18 lipca w Giżycku (powołanie otrzyma 14 zawodniczek).
Imprezą docelową naszej kadry jest finał mistrzostw Europy U16K, Dywizji A (15-26 sierpnia w Kownie)

Z kolei Karolina Poboży (Artego Bydgoszcz) została powołana na dwa turnieje międzynarodowe w Chinach Reprezentacji Polski Kobiet, które odbędą się w dniach 29.06 – 13.07.2018.
Sztab szkoleniowy kadry Polski powołał dwanaście koszykarek:
1. Joanna Grymek Oregon State Uniwersity Corvallis
2. Agata Dobrowolska Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
3. Daria Marciniak Enea AZS Poznań
4. Paulina Misiek InvestInTheWest AZS AJP AZS AJP Gorzów Wielkopolski
5. Monika Naczk TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
6. Karolina Poboży Artego Bydgoszcz
7. Karolina Puss CCC Polkowice
8. Martyna Pyka Politechnika Gdańska
9. Roksana Schmidt Cosinus Widzew Łódź
10. Magdalena Szajtauer InvestInTheWest AZS AJP AZS AJP Gorzów Wielkopolski
11. Karina Szybała 1KS Ślęza Wrocław
12. Katarzyna Trzeciak PGE MKK Siedlce

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu i Turystyki Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Hotel Mercure Arena Toruń EBL EBLK

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA

Partner techniczny Wydziału Sędziowskiego

UFFO