Kujawsko-Pomorskie medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 3X3

31.08.2021

Odsłon: 930

Łukasz Łukaszewski

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3X3, które odbyły się w Ostrowi Mazowieckiej. Zawodniczki MMKS Katarzynki Toruń zdobyły brązowe medale w kategorii U23M. Krążki tego samego kruszcu zdobyli koszykarze SKS Kasprowicz Inowrocław, którzy rywalizowali w kategorii U15M.

U23K:

Kujawsko-Pomorskie reprezentowały ekipy MMKS Katarzynki I Toruń oraz MMKS Katarzynki II Toruń. Druga drużyna z Torunia zebrała bardzo cenne doświadczenie i zakończyła swój udział w turnieju już w fazie grupowej. Natomiast MMKS Katarzynki I Toruń wygrały rywalizację w grupie C. W ćwierćfinale torunianki pokonały 20:10 ekipę  MKS Ósemka Skierniewice. Następnie zespół z Grodu Kopernika przegrał półfinałowy pojedynek z GTK Gdynia, czyli późniejszymi Mistrzyniami Polski U23K. W spotkaniu decydujcącym o brązowym medalu MMKS Katarzynki I Toruń pokonały Enea AZS AJP I Gorzów Wielkopolski 21:12.

U17K:

Nasz region był reprezentowany przez MMKS Katarzynki Toruń oraz MUKS Bydgoszcz. Obydwie ekipy z Kujaw i Pomorza zakończyły swój udział w turnieju na fazie grupowej!

U17M:

Województwo Kujawsko-Pomorskie było reprezentowane przez TKM Włocławek. Włocławianie wygrali zmagania w grupie D i w ćwierćfinałowym pojedynku zmierzyli się z Akademią 3X3 U17 Gdańsk. Ekipa z naszego regionu uległa 19:21 późniejszym brązowym medalistom Mistrzostw Polski i zakończyła swój udział w turnieju na szóstej pozycji.

U15K:

Nasz okręg reprezentowały dwie drużyny MUKS Bydgoszcz. Obydwie zakończyły swój udział w turnieju na fazie grupowej. MUKS II Bydgoszcz został sklasyfikowany 12. miejscu w końcowej klasyfikacji, natomiast MUKS I Bydgoszcz zajął 15. lokatę.

U15M:

Kujawsko-Pomorskie reprezentowały ekipy SKS Kasprowicz Inowrocław oraz TKM Włocławek. Zespół z Włocławka zakończył swój udział w turnieju na fazie grupowej. Ekipa z Inowrocławia awansowała do ćwierćfinału, gdzie pokonała GTK Gliwice. W półfinałowym pojedynku SKS Kasprowicz Inowrocław przegrał z MKS Nysa. W decydującym o brązowym medalu spotkaniu Inowrocławianie pokonali KKS Basket Żary i zajęli najniższy stopień podium w końcowej klasyfikacji.