Kujawsko-Pomorskie ekipy z awansem do 1/2 finału MP U13M!

03.05.2022

Odsłon: 1192

Łukasz Łukaszewski

TKM Włocławek oraz Enea Astoria Bydgoszcz mają za sobą turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodzików (U13M). Obydwie ekipy z Kujaw i Pomorza zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i uzyskały awans do półfinałów, które odbędą się w połowie maja.

TKM Włocławek przeszedł przez swoją ćwierćfinałową grupę bez porażki. Ekipa z Kujaw pokonała bardzo wysoko MKS Smyk Prudnik oraz MUKS 1811 Tarnów. Najwięcej problemów włocławianom sprawił Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Ekipa z Województwa Lubuskiego świetnie rozpoczęła poniedziałkowe spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą dziesięciu punktów. Włocławianie jeszcze przed przerwą rozpoczęli odrabianie strat, ale losy pojedynku rozstrzygnęli dopiero po powrocie z szatni.

Wyniki turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski U13M (Grupa G):

TKM Włocławek - MKS Smyk Prudnik 107:59 (20:14, 32:9, 20:23, 35:13)
Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - MUKS 1811 Unia Tarnów 115:55 (28:16, 34:11, 23:14, 30:14)
MUKS Smyk Prudnijk - MUKS 1811 Unia Tarnów 70:57 (10:21, 16:21, 22:4, 22:11)
TKM Włocławek - Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 77:64 (13:23, 26:20, 22:9, 16:12)
Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - MKS Smyk Prudnik 69:58 (19:17, 17:14, 22:11, 11:16)
MUKS 1811 Unia Tarnów - TKM Włocławek 38:106 (10:26, 10:28, 5:23, 13:29)

Enea Astoria Bydgoszcz rozpoczęła turniej od niedzielnej porażki z MKS Piotrówka Radom. Decydująca dla losów spotkania była druga kwarta, którą gospodarze przegrali różnicą dziesięciu oczek. Podopieczni Przemysława Olszewskiego nie byli już w stanie wyrwać zwyciestwa z rąk rywali. Jednak zespół z Bydgoszczy dosyć pewnie wygrał dwa kolejne pojedynki. Enea Astoria Bydgoszcz pokonała kolejno UKS Bryza Kolbudy oraz UKS Biało-Czarni Kraśnik. Dwa zwycięstwa w trzech spotkaniach pozwoliły ekipie z Bydgoszczy na uzyskanie awansu do 1/2 finału Mistrzostw Polski z drugiego miejsca.

Wyniki turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski U13M (Grupa H):

Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Piotrówka Radom 77:86 (13:16, 14:24, 24:22, 26:24)
UKS Bryza Kolbudy - UKS Bialo-Czarni Kraśnik 105:28 (25:7, 29:11, 21:2, 30:0)
UKS Biało-Czarni Kraśnik - MKS Piotrówka Radom 51:126 (3:33, 8:39, 13:27, 27:27)
UKS Bryza Kolbudy - Enea Astoria Bydgoszcz 68:89 (10:23, 8:18, 18:28, 32:20)
Enea Astoria Bydgoszcz - UKS Biało-Czarni Kraśnik 122:47 (35:12, 31:8, 39:15, 17:12)
MKS Piotrówka Radom - UKS Bryza Kolbudy 83:49 (23:15, 16:8, 29:4,15:22)