16.05.2022

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 1055

Łukasz Łukaszewski

Enea Astoria Bydgoszcz oraz TKM Włocławek zajęły dwa pierwsze miejsca w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski U13M, który był rozgrywany w ostatni weekend w Stargardzie. Tym samym Kujawsko-Pomorskie będzie miało aż dwóch reprezentantów w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski Młodzików (U13M).

Bydgoszczanie zwyciężyli we wszystkich rozegranych przez weekend spotkaniach. Podopieczni trenera Przemysława Olszewskiego rozpoczęli turniej od dosyć pewnego zwycięstwa z TKM Włocławek. Kolejnego dnia młodzicy "Asty" prowadzili przez większą część meczu, ale dopiero w ostatniej kwarcie rozstrzygnęli losy pojedynku z PGE Spójnią Stargard. Z kolei świetna postawa Enea Astorii Bydgoszcz w trzeciej odsłonie niedzielnego spotkania zapewniła zwycięstwo nad GTK Gliwice

Zespół z Włocławka po piątkowej porażce dyktował warunki rywalom w sobotnim spotkaniu z ekipą ze Śląska. Niedzielne spotkanie z PGE Spójnią Stargard decydowało o awansie podopiecznych Krystiana Kurlapskiego. Włocławianie minimalnie przegrali pierwszą kwartę, ale w kolejnych odsłonach przejęli inicjatywę i wygrali pojedynek z gospodarzami turnieju. Dzięki temu TKM Włocławek zapewnił sobie awans do finałów Mistrzostw Polski U13M z drugiego miejsca w turnieju półfinałowym.

Klasyfikacja końcowa turnieju 1/2 finalu Mistrzostw Polski U13M (Grupa III)

1) Enea Astoria Bydgoszcz
2) TKM Włocławek
3) PGE Spójnia Stargard
4) GTK Gliwice

Wyniki spotkań 1/2 finału Mistrzostw Polski U13M (Grupa III):

Enea Astoria Bydgoszcz - TKM Włocławek 85:59 (21:13, 23:12, 24:22, 17:12)
GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 67:69 (8:18, 18:9, 11:16, 16:10, 8:8, 6:8)
PGE Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz 59:73 (19:20, 11:15, 16:17, 13:21)
TKM Włocławek - GTK Gliwice 71:58 (20:9, 16:13, 18:14, 17:22)
TKM Włocławek - PGE Spójnia Stargard 75:62 (16:21, 20:12, 19:5, 20:24)
GTK Gliwice - Enea Astoria Bydgoszcz 67:79 (16:27, 22:12, 13:25, 16:15)