MKK Basket 25 Bydgoszcz awansowały do półfinałów MPP U19K!

28.12.2022

Odsłon: 912

Łukasz Łukaszewski

Za nami turniej strefowy juniorek starszych - udział w nim wzięły koszykarki MKK Basket 25 Bydgoszcz. Ekipa z Kujaw i Pomorza zajęła drugie miejsce, dające awans do półfinału Młodzieżowego Pucharu Polski U19K. Bydgoszczanki w połowie stycznia powalczą w Gdyni o awans do finału Młodzieżowego Pucharu Polski Kobiet U19K, który daje również promocje do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U19K.

W turnieju strefowym koszykarki MKK Basket 25 Bydgoszcz rywalizowały z czterema drużynami z Województwa Łódzkiego. Podopieczne Piotra Feddera pokonały w nim kolejno ŁKS KK Łódź, Basket 4Ever Ksawerów oraz Widzew Łódź. Dzięki tym trzem zwycięstwom bydgoszczanki zajęły drugie miejsce w turnieju oraz zapewniły sobie udział w półfinałach Młodzieżowego Pucharu Polski Juniorek Starszych (U19K)

Końcowa klasyfikacja turnieju strefowego U19K:
1. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 8 pkt (awans do półfinału Młodzieżowego Pucharu Polski)
2. MKK Basket 25 Bydgoszcz 7 pkt (awans do półfinału Młodzieżowego Pucharu Polski)
3. Widzew Łódź 6 pkt (awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski)
4. Basket 4EVER Ksawerów 5 pkt ("dzika karta" do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski)
5. ŁKS KK Łódź 4 pkt

Zespół z Bydgoszczy na turniej półfinałowy Młodzieżowego Pucharu Polski U19K pojedzie do Gdyni. Gospodarzem imprezy został GTK Gdynia. MKK Basket 25 Bydgoszcz zmierzy się również z Eneą AZS Szkołą Gortata Poznań oraz UKS Trójką Żyrardów. Dwie najwyżej sklasyfikowane w turnieju półfinałowym ekipy awansują do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski U19K oraz do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U19K. Zespoły z miejsca trzeciego oraz czwartego pod koniec stycznia zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski U19K.