Twarde Pierniki Toruń najlepsze w rozgrywkach strefowych U13M!

27.03.2023

Odsłon: 689

Łukasz Łukaszewski

Koszykarze z Torunia bardzo pewnie wygrali wszystkie spotkania rozgrywane w ramach decydującego turnieju strefowego młodzików. Twarde Pierniki pokonywaly swoich rywali średnio różnicą 54 punktów. TKM Włocławek z bilansem 1 zwycięstwa i 2 porażek zajął trzecie miejsce w turnieju strefowym i również zagra w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U13M.

Twrarde PIerniki Toruń bardzo wysoko pokonały kolejno TKM Włocławek, MKS Ósemkę Skierniewice oraz ŁKS Szkołę Gortata I Łódź. Dzięki zwycięstwie w turnieju strefowym zespół z Torunia będzie lepiej rozstawiony w turniejach ćwierćfinałowych

Dużo więcej emocji towarzyszło spotkaniom rozgrywanym przez TKM Włocławek. Obydwa spotkania włocławian z drużynami z województwa łódzkiego były interesujące. W sobotę zespół z Włocławka toczył wyrównany bój z ŁKS Szkołą Gortata Łódź. Ostatecznie o zwycięstwie w tym meczu decydowała dogrywka - zawodnicy TKM Włocławek doprowadzili do niej rzutem z 10 metrów oddanym równo z syreną kończącą czwartą kwartę! Jednak w dodatkowych pięciu minutach okazali się słabsi od rywali.

Niedzielny pojedynek z MKS Óśemką Skierniewice również był zacięty, ale tym razem zespół z Włocławka w większym stopniu kontrolował wydarzenia na parkiecie. Zespół z naszego regionu wygrał to spotkanie i zajął trzecie miejsce w decydującym turnieju strefowym.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1) Twarde Pierniki Toruń
2) ŁKS Szkoła Gortata Łodź
3) Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej
4) MKS Ósemka Skierniewice

Wyniki decydującego turnieju strefowego młodzików (U13M):

ŁKS Szkoła Gortata I Łódź - MKS ÓSEMKA Skierniewice 86:76 (26:11, 15:21, 24:27, 21:17)
Twarde Pierniki Toruń - Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej 92:48 (29:7, 22:6, 18:19, 23:16)
Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej - ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 81:90 (21:20, 15:12, 21:18, 20:27 d. 4:13)
MKS ÓSEMKA Skierniewice - Twarde Pierniki Toruń 53:126 (5:32, 11:35, 13:32, 24:27)
MKS ÓSEMKA Skierniewice - Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej 79:93 (18:37, 13:20, 26:22, 22:14)
Twarde Pierniki Toruń - ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 85:39 (22:11, 21:5, 16:10, 26:13)