MUKS Bydgoszcz awansował do finałów MMP 3X3!

08.05.2023

Odsłon: 653

Łukasz Łukaszewski

Za nami pierwsza część eliminacji strefowych do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3. Zespoły z kategorii U15K, U17K oraz U23M o awans do finałowego turnieju walczyły w Pabianicach. Druga część rywalizacji strefowej, czyli walka w kategoriach U15M, U17M oraz U23K odbędzie się w najbliższą sobotę w Toruniu.

Bezpośredni awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3 mają jedynie najlepsze zespoły z każdej strefy. Dodatkowo przepustkę do decydującego o losach medali Mistrzostw Polski turnieju uzyskają także ekipy mające najwięcej punktów w klasyfikacji Grand Prix.

Zawodniczki MUKS Bydgoszcz zdominowały walkę w kategorii U17K, w której zajęły dwie pierwsze lokaty. W finałowym spotkaniu MUKS Bydgoszcz I pokonał MUKS Bydgoszcz II 11:7. We wcześniejszym pojedynku pólfinałowym późniejsze zwycieżczynie turnieju wygrały pojedynek z Basket 4Ever EUROPŁOT Ksawerów

Blisko awansu do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U23M byli zawodnicy Enea Astoria Bydgoszcz. Bydgoszczanie w finałowym pojedynku przegrali z ŁKS Trójkątem Bermudzkim 16:20.

Najwyżej notowaną ekipą z Kujaw i Pomorza w kategorii U15K były z kolei zawodniczki MMKS Katarzynki II Toruń. Torunianki w półfinałowym starciu przegrały 16:21 z Basket 4EVER SHAPE Ksawerów, czyli późniejszym triumfatorem całego turnieju. W meczu o trzecie miejsce ekipa z Grodu Kopernika pokonała La Basket Warszawa