Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Trzy ekipy z Kujaw i Pomorza awansowały do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3!

17.05.2023

Rozgrywki

Odsłon: 722

Łukasz Łukaszewski

Organizowany w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu turniej strefowy miał wyłonić najlepsze ekipy ze strefy obejmującej Województwa: Kujawsko-Pomorskie oraz Łódzkie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: U15M, U17M oraz U23K. W każdej z nich zwyciężyły drużyny z naszego regionu.

Tegoroczny turniej strefowy był pierwszym przystaniem tegorocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour. Po raz kolejny najlepsze koszykarskie imprezy w regionie z basketu 3X3 odbywać się będą pod jednym szyldem. Partnerem strategicznym całej serii wydarzeń jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przez cały dzień w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu rywalizowało aż 31 ekip. Prawo do udziału w turnieju miało po 6 najlepszych drużyn z Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Łódzkiego. Awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 mógł wywalczyć tylko jeden zespół. Stawkę rywalizujących ekip uzupełnili również goście z innych regionów Polski, którzy walczyli jedynie o punkty w klasyfikacji Grand Prix.

W kategorii U23K zwyciężyły koszykarki MMKS Katarzynki Toruń, które dopiero w finałowym meczu napotkały na duży opór rywalek. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęły zawodniczki MKK Basket 25 Bydgoszcz. Obydwie ekipy w decydującym o awansie pojedynku wystąpiły osłabione. W poprzednich spotkaniach urazów doznały bowiem Vittoria Conte (MMKS Katarzynki Toruń) oraz Wiktoria Sobiech (MKK Basket 25 Bydgoszcz). Na trzecim stopniu podium uplasowała się natomiast drużyna Widzew I Łódź

Finałowym pojedynkiem pomiędzy Eneą Astorią Bydgoszcz oraz TKM Włocławek zakończyła się z kolei rywalizacja w ramach kategorii U15M. Zwycięsko wyszli z niej bydgoszczanie i to oni pojadą na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3. Na trzecim miejscu turniejową rywalizację zakończyli gracze ŁKS Szkoła Gortata I Łódź, którzy w starciu o brąz pokonali Twarde Pierniki I Toruń

W kategorii U17M rywalizowało najwięcej, bo aż 13 drużyn. Awans do krajowych finałów wywalczył SKS Kasprowicz Inowrocław, na drugiej lokacie uplasowali się koszykarze TKM Włocławek. Natomiast w starciu o brąz ŁKS Gang Rodrigeza1908 Łódź pokonał ŁKS Gwardię Łysego Łódź.

Wyniki poszczególnych spotkań oraz klasyfikacja końcowa turnieju.