03.03.2024

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 347

Łukasz Łukaszewski

Dziewczęta z Kadry Kujaw i Pomorza rocznika 2010 mają za sobą udział w finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna zdołała wygrać jedno turniejowe spotkanie i zajmując siódme miejsce w turnieju nie zdołała utrzymać regionu w Dywizji A. Tym samym zespół z rocznika 2011 o udział w przyszłorocznych finałach powalczy na jesiennym turnieju Dywizji B.

Podopieczne Krzysztofa Janika rozpoczęły turniej od porażki w starciu z Pomorzem. Nasze reprezentantki były tego dnia słabsze od rywala, który kontrolował przebieg gry przez zdecydowaną większość spotkania. Podobny scenariusz miał piątkowy pojedynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego z późniejszym triumfatorem całego turnieju rocznika 2010, czyli Województwem Wielkopolskim.

Zdecydowanie inaczej wyglądało czwartkowe starcie naszej drużyny z Województwem Zachodnioporskim. W tym meczu to podpieczne Krzysztofa Janika znajdowały się na prowadzeniu przez większą część gry. Co prawda na przerwę nasza ekipa udawała się na skromnym, pięciopunktowym prowadzeniu, ale już w trzeciej kwarcie zespół mógł pochwalić się dwucyfrową przewagą. Ostatecznie Kujawsko-Pomorskie wygrało ten mecz 77:62. Bilans na który składało się jedno zwycięstwo i dwie porażki w fazie grupowej pozwolił zająć naszej drużynie trzecie miejsce w turniejowej grupie A.

Tym samym Województwo Kujawsko-Pomorskie miało powalczyć o utrzymanie w Dywizji A z czwartą drużyną grupy B, czyli Województwem Dolnośląskim. Sobotni pojedynek był stosunkowo wyrównany przez większą część meczu. Co prawda na kilkupunktowym prowadzeniu znajdowały się przeważnie nasze rywalki, ale można było mieć nadzieję na pozytywne zakończenie tego spotkania w końcowych minutach. Jednak tak się nie stało. Co więcej, w ostatniej kwarcie to zawodniczki z Dolnego Śląska wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i zwyciężając tę odsłonę aż 24:10 zapewniły sobie pewne zwycięstwo w całym meczu.

Dziewczęta z Kadry Kujaw i Pomorza rocznika 2010 dzielnie walczyły, ale siódme miejsce w finałowym turnieju nie dało utrzymania w Dywizji A. Tym samym reprezentacja Województwa Kujawsko-Pomorskiego rocznika 2011 w koszykówce kobiet będzie walczyła w jesiennym turnieju Dywizji B. Do przyszłorocznego turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży awansują jedynie dwa najlepsze zespoły Dywizji B.