Anwil Włocławek triumfuje w III Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W dniach 6–7 września rozegrano III edycję Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W wielkim finale Anwil Włocławek pokonał Arrivę Polski Cukier Toruń 87:76 i sięgnął po trofeum.
Turniej rozpoczął się w sobotę od półfinałowych pojedynków, w których zespoły z Orlen Basket Ligi rywalizowały z przedstawicielami Bank Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. W pierwszym spotkaniu Arriva Polski Cukier Toruń pokonała Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz 92:71. Następnie gospodarze, Anwil Włocławek, wygrali z KSK Qemetica Noteć Inowrocław 84:67 i zapewnili sobie awans do finału. Tym samym w sobotnich meczach górą były wyżej notowane zespoły z Orlen Basket Ligi, które potwierdziły swoją siłę w starciu pierwszoligowymi rywalami.
Drugiego dnia turnieju najpierw rozegrano mecz o trzecie miejsce. Bydgoszczanie pokazali charakter i wygrali z Notecią 86:70, sięgając po miejsce na podium. Spotkanie Rottweilerów z Twardymi Piernikami przyniosło kibicom sporo emocji. Ekipa Anwilu szybko zbudowała przewagę (24:14 w pierwszej kwarcie), ale torunianie nie zamierzali składać broni i konsekwentnie gonili wynik. Druga i trzecia kwarta minimalnie należały do zespołu z Grodu Kopernik, co zwiastowało zaciętą końcówkę. Ostatecznie to jednak gospodarze, dzięki skutecznej grze w ostatnich minutach, wygrali 87:76 i kolejny raz zdobyli Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zwycięzców dekorowała Aneta Jędrzejewska, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podkreślając znaczenie turnieju dla promocji sportu w regionie. Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera rozwój koszykówki, angażując się w liczne projekty, turnieje i inicjatywy – zarówno na szczeblu młodzieżowym, jak i seniorskim. Dzięki temu mieszkańcy naszego województwa mogą regularnie cieszyć się sportowymi emocjami na najwyższym poziomie.
Wyniki III Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Sobota, 6 września
Arriva Polski Cukier Toruń – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 92:71
Anwil Włocławek – KSK Qemetica Noteć Inowrocław 84:67
Niedziela, 7 września
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – KSK Qemetica Noteć Inowrocław 86:70 (mecz o 3. miejsce)
Anwil Włocławek – Arriva Polski Cukier Toruń 87:76 (24:14, 19:20, 22:25, 22:17) – finał