03.02.2017

Rozgrywki

Odsłon: 1533

Piotr Złotowski

Jedno zwycięstwo i dwie porażki- to bilans drużyn z województwa kujawsko- pomorskiego w pierwszym dniu Mistrzostw Polski kobiet do lat 22.

Obraz

W Gorzowie Wielkopolskim MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz grał z drużyną gospodyń, ENEA AZS AJP i przez trzy pierwsze kwarty był w stanie odpowiadać mniej lub bardziej skutecznie na każdy zryw przeciwniczek, ale ostatnią odsłonę bydgoszczanki przegrały 9:20 i całe spotkanie 59:75. Po 13 punktów dla naszych reprezentantek miały Aleksandra Szymańska i Weronika Papiernik, a Julia Niełacna znów była o jeden punkt od double-double. Jutro mecz z Polonią Warszawa, który trzeba wygrać, by utrzymać się w grze o awans.

W Gdańsku Katarzynki Toruń przegrały z UKS Basket Aleksandrów Łódzki 78:99(35:58 w drugiej połowie), grając w zasadzie we czwórkę, bo Monika Radomska(24 punkty), Roksana Płonka(22), Marta Wieczyńska(16) i Kinga Kowalska(12) zdobyły 95% wszystkich punktów swojej drużyny. Jutro torunianki czeka mecz o wszystko z Politechniką Gdańską.

Zwycięstwo odniósł tylko Basket Bydgoszcz, który turniej w Wołominie rozpoczął od starcia z MUKS Poznań i prowadził od 22 sekundy do 22 minuty tego pojedynku, by w trzeciej odsłonie dać odskoczyć rywalkom nawet na 8 punktów i za chwilę zdobyć 18 oczek z rzędu, kontrolować przebieg gry do końca i wygrać 77:61. Tradycyjnie najlepsza była Klaudia Niedźwiedzka(26 punktów i 14 zbiórek), 19 oczek dołożyła Paulina Kuczyńska, a po 15 Paulina Niedziółka i Katarzyna Kocaj(ta druga miała też 17 zbiórek). Jutro wygrana z ekipą z Jeleniej Góry może bydgoszczankom zapewnić awans.