Basket 25 Bydgoszcz w finale U22

05.02.2017

Odsłon: 1812

Piotr Złotowski

Jedna drużyna z pewnym awansem do finału, jedna na pewno wyeliminowana i jedna grająca jutro mecz o wszystko- tak przedstawia się sytuacja naszych drużyn w półfinałach Mistrzostw Polski kobiet w kategorii U22.

Obraz

W Gorzowie Wielkopolskim mecz bez historii zanotował MUKS Bydgoszcz, absolutnie dominując Polonię Warszawa i wygrywając 70:35 w spotkaniu, które jedynie w drugiej kwarcie było wyrównane, a bydgoszczanki we wszystkich kwartach zdobyły tyle samo lub więcej punktów niż rywalki w całej drugiej połowie. 12 punktów zdobyła Sara Wyczałkowska, po 11 dołożyły Natalia Błaszczak i Julia Niełacna. Jutro o 10:15 bezpośredni mecz z GTK Gdynia o drugie miejsce i prawo gry w turnieju finałowym.

W Gdańsku druga klęska toruńskich Katarzynek, tym razem przeciwko gospodyniom. Politechnika wygrała 83:48, a w meczu nie zagrała Monika Radomska. Pod jej nieobecność 14 oczek miała Marta Wieczyńska, 12 Roksana Płonka, a 11 Kinga Kowalska. Jutro o 10 mecz o honor z drużyną z Sokołowa Podlaskiego.

Basket 25 Bydgoszcz natomiast zupełnie zdominował ekipę Wichoś Jelenia Góra, wygrywając 102:53, już po 16 minutach mając tyle punktów, co przeciwniczki na koniec meczu. Tym razem Klaudia Niedźwiedzka nie była nawet najskuteczniejsza w swojej drużynie(16 punktów, 13 zbiórek, 8 asyst), więcej punktów miały Paulina Niedziółka i Paulina Kuczyńska. Jutro 12:30 prestiżowy mecz o pierwsze miejsce z Huraganem Wołomin.