Bez naszych w finale U20

12.02.2017

Odsłon: 1553

Piotr Złotowski

66:74- TKM Włocławek przegrywa z Rosą Radom w ostatnim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U20 i po trzech dniach grania w towarzystwie DJ'a, który zna zdecydowanie mniej bitów niż bóbr z reklamy pewnej sieci komórkowej, odpadł z rozgrywek.

Obraz

Włocławianie przystąpili do tego starcia osłabieni brakiem Rafała Komendy, który pojechał do Krosna, by pierwsza drużyna Anwilu mogła wypełnić tak osławiony na początku sezonu przez Stelmet Zielona Góra wymóg posiadania 6 Polaków w meczowym składzie. W pierwszej kwarcie TKM głównie dzięki skuteczności Bartosza Matusiaka i Radosława Wojciechowskiego utrzymywał się w okolicach remisu, a nawet wychodził na nieznaczne prowadzenie. W końcowym fragmencie Rosa postawiła jednak na bardziej agresywną obronę i wymusiła kilka strat, po których wyprowadzała szybkie ataki i po 10 minutach było 23:15 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie radomianie prowadzili już 31:20 i 34:24- wydawało się wtedy, że mogą odjechać i praktycznie zamknąć mecz. Cały czas jednak pudłowali proste rzuty spod kosza i kolejne 11 oczek zdobyli jednak nasi reprezentanci, 2 minuty przed długą przerwą prowadzili nawet różnicą dwóch posiadań(choć tradycyjnie nie ustrzegli się strat po błędach w komunikacji i wyrzucaniu piłki bezpośrednio w aut), ale ostatecznie w połowie spotkania był remis. Trzecia kwarta, w której padło niewiele punktów, długo była wyrównana, dopiero w samej końcówce trójka Dawida Golusa i kolejne punkty lidera radomian, Mateusza Szczypińskiego, dały gospodarzom 7-punktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało do zawodników trenera Kożana i można było oczekiwać emocji w ostatnich 10 minutach. Tych jednak zabrakło, bo TKM oddawał przeciwnikom wszystkie możliwe zbiórki pod własnym koszem- żeby powiedzieć obrazowo, Rosa skorzystała z chwilowej nieobecności sąsiada zazwyczaj torpedującego ich plany licznymi skargami do odpowiednich organów, rozstawiła grilla w ogrodzie i zaczęła smażyć kiełbaski. W sumie gracze Dawida Mazura mieli 9 zbiórek w ataku w samej czwartej kwarcie, podczas gdy TKM zanotował ich 10 w całym pojedynku. Najlepsi w barwach włocławian byli Matusiak(19 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst), Szymon Ćwikliński(15 oczek) oraz Damian Ostrowski(12 punktów).

W turnieju finałowym, który odbędzie się za 2 tygodnie, wystąpią Trefl Sopot, Pro-Basket Kutno, Biofarm Basket Poznań, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, WKK Wrocław, Asseco Gdynia, WKS Śląsk Wrocław oraz Rosa-Sport Radom.