Wysoka porażka Basketu 25 na inaugurację

15.02.2017

Odsłon: 1915

KG

36:109 przegrały koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz w pierwszym meczu finału mistrzostw Polski juniorek starszych. Lepsze od podopiecznych Pawła Wnukiewicza i Jarosława Pasiecznego okazały się zawodniczki Enera AZS-u AJP Gorzów Wielkopolski.

Obraz

Gorzowianki dominowały w tym spotkaniu niemal w każdym elemencie. Już od pierwszej minuty widać było większe doświadczenie zdobyte chociażby na parkietach Basket Ligi Kobiet.
Podopieczne Roberta Pieczyraka rozpoczęły od stanu 10:0. Chwilę później zdobyły 21 "oczek" z rzędu i po pierwszej kwarcie było już 26:5. Bydgoszczanki nieźle zaprezentowały się w drugiej kwarcie. W tym fragmencie toczyły wyrównaną walkę z gorzowiankami i pozwalało to mieć nadzieję na przyzwoity wynik.
Niestety, po zmianie stron koszykarki AZS-u znów zdecydowanie przejęły inicjatywę i znacznie powiększyły swoją przewagę.
Największym problemem zawodniczek Basketu 25 były straty. Popełniły ich aż 48.

STATYSTYKI
W drugim meczu Basket 25 również czeka trudne zadanie. Jutro zagrają bowiem z Cosinusem Widzewem Łódź.