Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

19.06.2019

Rozgrywki

Odsłon: 963

Łukasz Łukaszewski

Nagrody rozdane, sezon 2018/2019 zakończony

W piątkowe popołudnie do toruńskiego Spożywczaka zjechały koszykarskie grupy młodzieżowe z całego województwa. III Festiwal Kujawsko-Pomorskiej Koszykówki był wyśmienitą okazja do uhonorowania najlepszych zespołów oraz zawodników w rozgrywkach organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki.

W trakcie ceremonii odbył się pokazowy mecz Kujawsko-Pomorskich Ośrodków Koszykarskich. Drużyna pod patronatem Hoops 4 Kids, Patrycji Gulak-Lipki oraz Kujawsko-Pomorskiej Fundacji Rozwoju Sportu z Pigży spotkała się z ekipą z Łysomic, której patronuje MMKS Katarzynki Toruń. Kujawsko-Pomorskie Ośrodki Koszykarskie to wspólny projekt Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patronat nad ośrodkami objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki oraz Prezes Polskiego Związku Koszykówki - Radosław Piesiewicz. Ośrodki funkcjonują w kilkunastu gminach naszego województwa, aktualnie trwa nabór do kolejnej edycji projektu w roku szkolnym 2019/2020.

Medale otrzymały po trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w każdej lidze. Natomiast wyróżnienia indywidualne powędrowały do najlepszych strzelców (strzelczyń) ligi oraz zawodników (zawodniczek), którzy oddali najwięcej celnych rzutów za 3 punkty.

Pełna lista wyróżnień:

Kategoria U11 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz

2) TKM Włocławek

3) Basketstal Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 2
Najlepszy strzelec rozgrywek: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 187 punktów

Kategoria U11 Mężczyzn:
1) Twarde Pierniki Toruń

2) TKM Włocławek

3) Enea Astoria III Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Mateusz Ressel (Basketstal Grudziądz) – 4
Najlepszy strzelec rozgrywek: Alex Porzuczek (Twarde Pierniki Toruń) – 219 punktów

Kategoria U12 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz
2) Basketstal KEMON Grudziądz
3) TKM Włocławek
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 1
Najlepszy strzelec rozgrywek: Julia Pawlewska (MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz) – 138 punktów

Kategoria U12 Mężczyzn:
1) TKM Włocławek

2) Domino Inowrocław

3) Twarde Pierniki 2007 Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Jan Fajfer (Domino Inowrocław) - 10
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jan Fajfer (Domino Inowrocław) - 373 punkty

Kategoria U13 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz

2) Basketstal SMOK Grudziądz

3) KS Basket 25 II Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Karolina Wszołek (Basketstal Grudziądz) – 6
Najlepszy strzelec rozgrywek: Nina Nowicka (KS Basket 25 I Bydgoszcz) – 215 punktów

Kategoria U13 Mężczyzn:
1)TKM Włocławek
2)Novum I Bydgoszcz
3)Kasprowicz Inowrocławka Akademia Koszykówki
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Antoni Gawarecki (Kasprowicz – IAK)– 27
Najlepszy strzelec rozgrywek: Antoni Gawarecki (Kasprowicz – IAK)– 392 punkty

Kategoria U14 Kobiet:
1)KS Basket 25 I Bydgoszcz
2)MMKS Katarzynki Toruń
3)Basketstal Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Agnieszka Bartoszyńska (MMKS Katarzynki Toruń) – 17
Najlepszy strzelec rozgrywek: Laura Wróbel (Basketstal Grudziądz) – 225 punktów

Kategoria U14 Mężczyzn:
1) Twarde Pierniki Toruń
2) TKM Włocławek
3) Basket 2010 Kruszwica 
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty:: Kamil Adolski (UKS Basket 2010 Kruszwica) – 13
Najlepszy strzelec rozgrywek: Nikodem Biliński (TKM Włocławek) – 261 punktów

Kategoria U15 Kobiet:
1) Basket 25 Bydgoszcz
2) MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz
3) MMKS Katarzynki Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Justyna Madajewska (Błękitny Delfin Bydgoszcz) – 5
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jagoda Jarzynowska (MMKS Katarzynki Toruń) – 230 punktów

Kategoria U15 Mężczyzn:
1)TKM II Włocławek
2)SKS Kasprowicz Inowrocław
3)Twarde Pierniki 2004 Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Hubert Sękowski (Twarde Pierniki 2004 Toruń) – 33
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jakub Andrzejewski (TKM Włocławek) – 483 punkty

Kategoria U16 Kobiet:
1)MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
2)MMKS Katarzynki Toruń
3)Basketstal KEMON Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Oliwia Trzymkowska (MMKS Katarzynki Toruń) – 12
Najlepszy strzelec rozgrywek: Martyna Ciemińska (MMKS Katarzynki Toruń) – 192 punkty

Kategoria U16 Mężczyzn
1) TKM Włocławek
2) Twarde Pierniki 2003 Toruń
3) Kasprowicz - Inowrocławska Akademia Koszykówki
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Hubert Sękowski (Twarde Pierniki 2003 Toruń) – 27
Najlepszy strzelec rozgrywek: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz – Inowrocławska Akademia Koszykówki) – 245 punktów

Kategoria U18 Kobiet:
1)MUKS WSG Supravis I Bydgoszcz
2)Basket 25 Bydgoszcz
3)MMKS Katarzynki Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Martyna Finc (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 10
Najlepszy strzelec rozgrywek: Wiktoria Sobiech (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 121 punktów

Kategoria U18 Mężczyzn
1) Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
2) Twarde Pierniki Toruń
3) TKM II Włocławek
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz Inowrocław) – 19
Najlepszy strzelec rozgrywek: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz Inowrocław) –180 punktów

Kategoria U20 Mężczyzn
1) ŁKS Szkoła Gortata Łódź
2) Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
3) KKS Pro-Basket Kutno
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Kacper Jędrzejczak (Enea Novum/Astoria Bydgoszcz) – 32
Najlepszy strzelec rozgrywek: Michał Popławski (KKS Pro-Basket Kutno) – 222 punkty

Kategoria U22 Kobiet
1) UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
2) Basket 25 Bydgoszcz
3) MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Paulina Niedziółka (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 24
Najlepszy strzelec rozgrywek: Roksana Płonka (MMKS Katarzynki Toruń) – 142 punktów

3 Liga Mężczyzn:
1)ZEC PKK 99 Pabianice
2)ŁKS Szkoła Gortata Łódź
3)Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Szymon Gralewski (ŁKS Szkoła Gortata Łódź) – 21
Najlepszy strzelec rozgrywek: Daniel Belski (MEDOS MChKK Chełmno) – 148 punktów

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Arena Toruń EBL EBLK Basket Camp MedycynaDlaSportu.pl

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA

Partner techniczny Wydziału Sędziowskiego

UFFO