TKM Włocławek nie pojedzie na finały Mistrzostw Polski U17M!

16.04.2023

Odsłon: 724

Łukasz Łukaszewski

Ekipa juniorów TKM Włocławek podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U17M wygrała jedno spotkanie. Zespół z naszego regionu przegrał niedzielny, decydujący o losach awansu pojedynek z GAK Gdynia. Tym samym drużyna z Kujaw i Pomorza zakończyła swój sezon.

Zespół prowadzony przez Zorana Peno rozpoczął swój udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski U17M od porażki z GTK Gliwice. Jedynie w pierwszej kwarcie tego pojedynku zespół z Włocławka był w stanie dotrzymać kroku gospodarzami całego turnieju. Kolejnego dnia włocławianie pokonali ekipę MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań. O zwycięstwie zespołu z Włocławka zadecydowała ostatnia kwarta meczu wygrana różnicą dziesięciu oczek.

Tym samym o losach awansu TKM Włocławek miał decydować niedzielny pojedynek z GAK Gdynia. Ekipa z Trójmiasta od samego początku narzuciła zespołowi z Kujaw i Pomorza swoje warunki gry. Ostatecznie drużyna z Gdyni pokonała reprezentanta naszego regionu aż 90:53 i to ona mogła cieszyć się z awansu do czołowej ósemki w Polsce.