Enea Astoria Bydgoszcz wywalczyła awans do 2 ligi mężczyzn!

24.04.2023

Odsłon: 773

Łukasz Łukaszewski

Podopieczni Aleksandra Krutikowa już po dwóch dniach rywalizacji mieli zapewniony awans do rozgrywek 2 ligi mężczyzn sezonu 2023/2024. Jednak ostatniego dnia Enea Astoria Bydgoszcz przegrała swoje turniejowe spotkanie i dlatego zajęła drugie miejsce w finałowej grupie I.

Bydgoszczanie rozpoczęli swój udział w finałowym turnieju od wygranej z Chrobry XXI Kłodzko. Podopieczni Aleksandra Krutikowa bardzo szybko narzucili rywalom swoje warunki gry i wyszli na prowadzenie. Jednak w drugiej połowie młody zespół z Bydgoszczy prawie wypuścił zwycięstwo z rąk.

Kolejnego dnia Enea Astoria Bydgoszcz w pełni zdominowała gospodarza finałowej rywalizacji, czyli MUKS Sari Żory. Zespół z Kujaw i Pomorza już w pierwszej kwarcie wypracował 16 punktów przewagi. Bydgoszczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrali sobotni mecz aż 89:52.

W niedzielnym pojedynku zespół z Bydgoszczy zmierzył się z ekipą Enea Basket Junior Poznań. Obydwie drużyny powalczyły o pierwsze miejsce w turnieju mając już zapewniony awans do 2 ligi meżczyzn. Zespół z Poznania w drugiej połowie wypracował sobie przewagę, której nie oddał do końca pojedynku. Ostatecznie ekipa Enea Astoria Bydgoszcz zajęła drugie miejsce w finałowej rywalizacji.