Kujawsko-Pomorskie bez drużyny w finale Mistrzostw Polski U15M!

01.05.2023

Odsłon: 592

Łukasz Łukaszewski

Dwie ekipy z Kujaw i Pomorza walczyły w turniejach półfinałowych Mistrzostw Polski Kadetów (U15M). Enea Apro Astoria Bydgoszcz przegrała trzy weekendowe spotkania, natomiast TKM Włocławek musiał dwukrotnie uznać wyższość rywali. Tym samym obydwaj reprezentanci naszego regionu nie zdolałi awansować do finałowych rozgrywek.

Zespół z Bydgoszczy rozpoczął półfinałowy turniej od porażki z MKS Pruszków. Pierwszą kwartę wygrała ekipa z Kujaw i Pomorza, ale w drugiej odsłonie kontrolę nad przebiegiem meczu zyskała drużyna spod Warszawy. Podopieczni Macieja Łabusia próbowali w drugiej połowie wrócić do gry, ale ostatecznie przegrali cały pojedynek 78:93.

W sobotnim pojedynku Enea Apro Astoria Bydgoszcz prowadziła do przerwy MKK Pyra Poznań. Jednak w trzeciej kwarcie zespół ze stolicy Wielkopolski pokazał swoją siłę i wypracował sobie pewną przewagę, której nie oddał do końca spotkania. Na zakończenie turnieju reprezentanci naszego regionu zdecydowanie przegrali z Akademią Koszykówki Komorów

Kadeci TKM Włocławek w piątkowym pojedynku zmierzyli się z MKS Ósemką Skierniewice. W rozegranym kilka tygodni wcześniej pojedynku strefowym tych ekip było wiele emocji. Tym razem zespół z Województwa Łódzkiego był wyraźnie lepszy od podopiecznych Zorana Peno. Ekipa z Kujaw i Pomorza przegrała różnicą osiemnastu "oczek". Kolejnego dnia włocławianie dosyć pewnie pokonali PGE Spójnię Stargard. Rywale z Pomorza Zachodniego wygrali pierwszą kwartę, ale w kolejnych odsłonach to TKM Włocławek kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

Tym samym zwycięzca niedzielnego pojedynku pomiedzy TKM Włocławek i AZS UW-MBA Warszawa miał zapewnić sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów. Niestety w drugiej kwarcie tego meczu zarysowała się dosyć wyraźna przewaga ekipy ze stolicy Polski. Włocławianie próbowali jeszcze zmienić losy tego spotkania, ale ostatecznie przegrali ten pojedynek 66:82.