Anwil 3x3 wygrywa Wielką Koszykarską Fetę vol.7!

18.06.2023

Odsłon: 634

Łukasz Łukaszewski

W koszykarskiej imprezie na Błoniach Nadwiślańskich po raz kolejny wzięły udział czołowe, polskie ekipy 3X3. Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Lotto 3X3 Quest wywalczył w niedzielę Anwil 3X3.  Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) został wybrany Rafał Komenda (Anwil 3X3). Poprzedniego dnia w tym samym miejscu rywalizowały zespoły młodzieżowe.

Wielka Koszykarska Feta vol.7 po raz kolejny rozpoczęła się od sobotniej kliniki szkoleniowej Wiśnia Basket Meeting. To koszykarski trening pokazowy prowadzony przez Łukasza Wiśniewskiego oraz zaproszonych przez niego gości ze świata koszykówki. W tym roku wśród trenerów znaleźli się między innymi: Monika Jasnowska, Emilia Lamparska, Jakub Garbacz, Paweł Leończyk, czy Kacper Gordon. Taki krótki trening pod okiem koszykarskich gwiazd to doskonala okazja na złapanie koszykarskiego bakcyla.

Następnie na boiska umiejscowione na Błoniach Nadwiślańskich wybiegli zawodnicy rywalizujący w ramach kategorii U15M oraz U17M. W trakcie meczów nad Toruniem rozpadał się deszcz i decydujące spotkania turnieju musiały zostać rozegrane w hali treningowej Areny Toruń. Wśród młodszych zawodników zwyciężyły Kotasy, natomiast kategoria U17 padła łupem zespołu Sapsa Rapsa

Kolejnego dnia nadszedł czas na kulminacyjny moment imprezy, czyli Lotto 3X3 Quest - turniej będący eliminacją Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3. Turniej wygrała ekipa Anwil 3X3, która wywalczyła awans do finału Mistrzostw Polski 3X3 oraz zgarnęła czek na 5000 zł. W finałowym spotkaniu ekipa z Kujaw pokonała Isetię 3X3. Turniej na trzecim miejscu zakończyła druga ekipa Isetii, która w meczu o brąz pokonała SK NFZ

Weekendowa impreza była także częścią Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour, czyli imprezy zrzeszającej najlepsze turnieje koszykówki 3X3 rozgrywane na Kujawach i Pomorzu. Partnerem strategicznym tego cyklu wydarzeń jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

MVP: Rafał Komenda (Anwil 3X3)