MMKS Katarzynki Toruń v-ce mistrzyniami Polski 3X3 w kategoriii U23K!

20.06.2023

Odsłon: 730

Łukasz Łukaszewski

Najlepsze młodzieżowe ekipy z całego kraju rywalizowały przez trzy dni w finałach Młodzieżowych Mistrzostw w koszykówce 3X3. Areną tego turnieju była hala COS Torwar w Warszawie. Największym sukcesem drużyn z Kujaw i Pomorza był srebrny medal koszykarek MMKS Katarzynki Toruń w kategorii U23K.

Pierwszego dnia młodzieżowej rywalizacji w hali warszawskiego COS Towar grały drużyny z kategorii U15K oraz U15M. Wśród chłopców nasz region reprentowały dwie drużyny: Enea Astoria 3X3 Bydgoszcz, czyli mistrz strefy obejmującej Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Łódzkie oraz posiadający dużą liczbę punktów rankingowych TKM Włocławek. Obydwie ekipy z Kujaw i Pomorza zakończyły swoj udział w turnieju na fazie grupowej.

W sobotę o medale walczyły z kolei najlepsze mlodzieżowe drużyny w kategoriach U17K oraz U17M. Wśród dziewcząt świetnie zaprezentował się zespół MUKS I Bydgoszcz. Bydgoszczanki zakończyły turniej na 5. miejscu po porażce w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzyniami Polski z MG 13 PG I Gdańsk. Na fazie grupowej swoją przygodę z turniejem zakończyły MUKS II Bydgoszcz oraz MKK Basket 25 Bydgoszcz. Wśród chłopców Kujawsko-Pomorskie reprezentował SKS Kasprowicz Inowrocław, który pewnie wygrał trzy spotkania grupowe i awansował do ćwierćfinału. Jednak na tym etapie zespół z naszego regionu przegrał z Legią 3X3 Warszawa. Ostatecznie inowrocławianie również zakończyli turniejowe zmagania na piątej lokacie.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 3X3 zakończyły się turniejem najstarszych zawodniczek i zawodników, którzy walczyli o medale w kategoriach U23K oraz U23M. Koszykarki MMKS Katarzynki Toruń rozpoczęły turniej od porażki z Widzewem I Łódz. Tym samym torunianki awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie. Jednak w kolejnych meczach podopieczne Tomasza Urbana bardzo pewnie wygrały ćwierćfinałowy bój z GTK Gdynia oraz półfinałowe starcie z Enea AZS AJP Górzów Wielkopolski. Dopiero w finale torunianki, po bardzo zaciętym spotkaniu uległy rywalkom z AZS Politechniki Kraków. Srebrny medal to wielki sukces drużyny z Torunia!

W kategorii U23M nasz region reprezentował TKM Włocławek, który pierwszą fazę turnieju również zakończył na drugiej lokacie w swojej grupie. Ekipa z Kujaw i Pomorza przegrała na tym etapie z Akademią 3X3 U21 Gdańsk. Następnie zespół z Włocławka pokonał w półfinale Akademię 3x3 U20 Gdańsk. Jednak w półfinale włocławianie trafili na późniejszego Mistrza Polski, czyli pierwszą ekipę Akademii 3X3 Gdańsk. W meczu o brąz koszykarze TKM Włocławek po raz drugi zmierzy się z ekipą Akademii 3X3 U21 Gdańsk i po raz drugi przegrali z tym samym rywalem. Tym samym włocławianie zakończyli turniej na czwartej lokacie.

Miejsca drużyn z Kujaw i Pomorza na finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3X3: