Intechstal Pantery Szubin oraz MUKS Supravis Bydgoszcz bez awansu do półfinału MP U15K!

08.04.2024

Odsłon: 305

Łukasz Łukaszewski

W miniony weekend rozegrano turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Kadetek (U15K). Na tym etapie Województwo Kujawsko-Pomorskie było reprezentowane przez Intechstal Pantery Szubin oraz MUKS Supravis Bydgoszcz. Obydwu ekipom z naszego regionu nie udalo się wywalczyć awansu do półfinałowych turniejowych. W kolejnym etapie będziemy reprezentowani przez MMKS Katarzynki Toruń.

Koszykarki z Szubina rozpoczęły turniej od porażki z Liderem Biofarm Swarzędz. O porażce ekipy z naszego regionu zdecydowała wysoko przegrana druga kwarta meczu. Kadetki Intechstal Pantery Szubin próbowały jeszcze odrobić straty w końcówce, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Kolejnego dnia zespół z Województwa Kujawsko-Pomorskiego dość pewnie wygrał mecz z Wisłą Can-Pack Kraków, czyli gospodyniami turnieju. Drużyna z Szubina już w pierwszej kwarcie wypracowała przewagę, której nie oddała do końca meczu. W decydującym o losach awansu do półfinału spotkaniu Intechstal Pantery Szubin przegrały z Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra. Rywalki powoli, ale konsekwentnie zaznaczały swoją przewagę w tym pojedynku i to one wygrały niedzielny mecz.

Kadetki MUKS Supravis Bydgoszcz rozpoczęły swój ćwierćfinałowy turniej od wysokiej porażki z Enea AZS Szkołą Gortata Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski była w piątkowy wieczór zdecydowanie lepsza od bydgoszczanek.  Kolejnego dnia podopieczne Rafała Bejtka powalczyły z UKS Huraganem Wołomin. Bydgoszczanki prowadziły do przerwy, ale w ostatnich dwudziestu minutach to rywalki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Natomiast na zakończenie turnieju MUKS Supravis Bydgoszcz przegrał mecz z RMKS Rybnik

Obydwie drużyny z Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie wywalczyły w weekend awansu do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski U15K. Tym samym nasz region na etapie półfinałów będzie reprezentowany jedynie przez MMKS Katarzynki Toruń. Ekipa z Torunia wygrała rozgrywki strefowe i dzięki temu awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski U15K bez potrzeby walki w turnieju ćwierćfinałowym.

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U15K - Grupa A:

Intechstal Pantery Szubin - Lider Biofarm Swarzędz 43:50 (14:14, 7:24, 7:5, 15:7)
Wisła CanPack Kraków - Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra 45:43 (12:15, 13:13, 6:10, 14:5)
Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra - Lider Biofarm Swarzędz 45:57 (15:9, 11:19, 12:13, 7:16)
Wisła CanPack Kraków - Intechstal Pantery Szubin 41:60 (5:15, 16:16, 5:17, 15:12)
Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra - Intechstal Pantery Szubin 69:44 (18:12, 15:10, 17:11, 19:11)
Lider Biofarm Swarzędz - Wisła CanPack Kraków 57:49 (13:3, 10:13, 13:10, 9:19, d 12:4)

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U15K - Grupa F:

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - MUKS Supravis Bydgoszcz 123:51 (33:7, 32:12, 29:19, 29:13)
RMKS Rybnik - UKS Huragan Wołomin 55:67 (11:8, 10:27, 20:11, 14:21)
MUKS Supravis Bydgoszcz - UKS Huragan Wołomin 57:75 (22:19, 18:16, 11:18, 6:22)
Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - RMKS Rybnik 112:55 (33:18, 30:12, 18:12, 31:13)
UKS Huragan Wołomin - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 47:80 (11:16, 14:20, 10:23, 12:21)
RMKS Rybnik - MUKS Supravis Bydgoszcz 83:52 (26:14, 23:14, 18:12, 16:12)