MKK Basket 25 Bydgoszcz blisko awansu do finałów MMP 3X3!

05.05.2024

Odsłon: 267

Łukasz Łukaszewski

Na niedzielę zaplanowana została ostatnia część strefowej rywalizacji w koszykówce 3X3. Do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski awansowały jedynie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej. W kategorii U23K zwyciężyły koszykarki PTK Pabianice, które w finałowym spotkaniu pokonały MKK Basket 25 Bydgoszcz.  Pabianiczanki wygrały także rywalizację w kategorii U15K - natomiast najwyżej sklasyfikowaną ekipą z Województwa Kujawsko-Pomorskiego wśród młodszych zawodniczek były koszykarki MMKS Katarzynki Toruń, które zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Obraz

W kategorii U15K zespoły zostały podzielone 6 grup - po dwie ekipy z każdej z nich awansowały do drugiej fazy grupowej. Do tego etapu zakwalifikowało się 5 drużyn z Województwa Kujawsko-Pomorskiego: MMKS Katarzynki I Toruń, Pantery I Szubin, Pantery II Szubin,  MUKS I Bydgoszcz oraz MUKS II Bydgoszcz.  Następnym etapem turnieju były spotkania półfinałowe - do najlepszej czwórki awansował jedynie zespół z Torunia. Torunianki stoczyły bardzo zacięty półfinałowy pojedynek z PTK Pabianice, czyli zwyciężczyniami całego turnieju. Jednak zawodniczki z Torunia uległy rywalkom 15:17. Natomiast w meczu o trzecie miejsce pokonały aż 21:8 zespół Basket 4Ever Ksawerów II

W kategorii U23K zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich. Do najlepszej czwórki awansowały MKK Basket 25 Bydgoszcz oraz MUKS I Bydgoszcz. Koszykarki MUKS I Bydgoszcz mocno powalczyły, ale ostatecznie przegrały półfinałowy pojedynek z PTK Pabianice 18:21. Koszykarki MKK Basket 25 Bydgoszcz wygrały swój półfinał z Widzewem Łodź i to one zmierzyły się z pabianiczankami w pojedynku, którego stawką było zwycięstwo w turnieju oraz bezpośredni awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Finałowy mecz również był bardzo zacięty, ale zwycięsko wyszły z niego koszykarki PTK Pabianice i to one wygrały turniej.

Końcowa klasyfikacja turnieju strefowego 3x3 Łódź/Bydgoszcz - kategoria U15K: (czołowa dwunastka):